תחזוקה של אופניים חשמליים

כיצד מומלץ לתחזק אופניים חשמליים?

לאופניים חשמליים יתרונות רבים על פני על פני אופניים רגילים, אך יש לשמור עליהם ולתחזק אותם באופן קפדני יותר על מנת שישמרו על ביצועים ושלא תצטרכו להשקיע בתיקון ובהחלפת גלגלים, סוללה או חלקים אחרים לעתים קרובות.
שמירה על הסוללה – את הסוללה יש להטעין באופן קבוע ולא לתת לה להתרוקן.
הטענה קבועה תשמור על אורך חיי הסוללה. בנוסף, רצוי שלא להשאיר את הסוללה חשופה לשמש לעתים קרובות ולהחנות את האופניים בצל או במקום סגור.
לפני הנסיעה הראשונה על האופניים, יש להטעין את הסוללה לפחות חמש שעות ומומלץ להפריד אותה מהאופניים לאחר הנסיעה.
שמירה על המנוע – כמו רכב, גם אופניים חשמליים זקוקים לטיפול כל 10,000 קילומטר. הטיפול יעזור להאריך את חייהם של האופניים והוא כולל שימון של כל המערכות, חיזוק ברגים ועוד.
הקפידו להחנות את האופניים במקום מוגן משמש חזקה ומגשם, משום שגם הם עלולים לפגוע במנוע.
שמירה על השרשרת – יש לשמן את השרשרת של האופניים אחת לחודש - חודשיים. בחנות לאופניים חשמליים יוכלו להמליץ לכם על חומר שימון ותוכלו לבצע את השימון בעצמכם.
שמירה על הגלגלים – הקפידו על לחץ אוויר גבוה בגלגלים. אם יחסר אוויר, הדבר עלול לפגום באיכות הנסיעה שלכם ולטווח הארוך לגרום לנזק בלתי הפיך בגלגלים עד כי תצטרכו להחליף אותם.
הקפידו לנסוע עם האופניים בתנאי כביש אשר הולמים אותם – אופניים חשמליים המיועדים לכבישים סלולים ייפגעו מרכיבה בשטח באופן שעלול לגרום לכך שתצטרכו להחליף את הגלגלים מוקדם מן הצפוי.