סוללה לאופניים חשמליים

איך בוחרים סוללה נטענת לאופניים חשמליים?

מזל טוב, רכשתם אופניים חשמליים! זה אמנם נשמה מוזר לחבר סוללה לאופניים, אך הסוללה של האופניים החשמליים משמעותית לחוויית השימוש שלכם ולאיכות הנסיעה ולכן חשוב שתבחרו  אותה בקפידה.
יש שני סוגים עיקריים של סוללות חשמליות לאופניים: סוללות ליתיום הפופולאריות, הן סוללות מתקדמות בעלות משקל נמוך שמשומשות גם למכשירי אייפד, טלפונים חכמים ומחשבים ניידים.
סוג נוסף הוא סוללות לד שהן מעט כבדות אך יש להן חיי עבודה ארוכים ובדרך כלל הן נמכרות במכירים נוחים במיוחד.

אז איך תבחרו סוללה מתאימה ותשמרו עליה?
ראשית, כדי לדעת איזו סוללה מתאימה לאופניים שלכם, עליכם להביא בחשבון את העבודה שהסוללה תצטרך לעשות: כמה משקל יסחבו האופניים (האם האופניים מיועדות למבוגר או לילד? האם אתם מוסיפים להם כסאות ילדים?) ובאילו דרכים הם ייסעו (עליה, ירידה). הפרטים האלו חשובים משום שהם משפיעים על כמות האנרגיה שהסוללה מוציאה, ולפיהם תדעו מהו מינימום האמפר (יחידת זרם חשמלי) שהסוללה זקוקה לו.
רצוי לבחור בסוללה בעלת אמפר גבוה ביותר אך כמו בכל מוצר שאתם בוחרים – עליכם לחשוב על הצרכים שלכם מול ההשקעה אותה אתם מעוניינים לעשות במוצר החדש.
כדאי לחלק את הוואט של המנוע במתח הסוללה וכך תקבלו את האמפר שאתם צורכים מהסוללה פר שעה, וכך תדעו לכמה זמן היא תספיק לכם. זהו הפרט החשוב ביותר.
מעבר לכך, עליכם לבדוק היכן וכיצד יכולה הסוללה להתמקם על דגם האופניים שברשותכם, משום שסוללות שונות מעוצבות באופן שונה. כמו כן עליכם לוודא שהסוללה לא תמוקם נמוך מדי משום שכך היא עלולה לקבל 'מכות' ממדרכות ואף להיפגע מרטיבות, בוץ, דשא וכולי. בחרו מטען מקורי שמתאים במיוחד לסוללה שבחרתם, משום שמטענים לא מתאימים יכולים להטעין תוך זמן ארוך יותר או לא להטעין כלל.