סוגי אופניים

במטריקס אופני הקריון מבחר סוגי אופניים ברמות שונות לרוכבים מתחילים, מתקדמים ומקצוענים.
כמו כן מגוון גדול של אופניים לילדים של מיטב החברות, ממונעים ואופניים מתקפלות.

אופניים

אחד התחביבים הפופולאריים ביותר ולבטח אחד הבריאים והמהנים ביותר הוא רכיבה על אופניים.
האופניים הם כלי רב שימושי המסייע לנו להתנייע ביתר קלות בעיר בו בזמן שאנו עוסקים בפעילות גופנית.

סוגי אופניים נפוצים:

 • אופני כביש – אופני כביש הם סוג האופניים הנפוץ ביותר והם מיועדים לנסיעה מהירה על כבישים ולהשתתפות במרוצי אופניים.
  מאפייני אופני הכביש הם גלגלים דקים מאוד שתפקידם להקטין את החיכוך עם הכביש ככל האפשר וכן מבנה כידון מעוקל המאפשר לרוכב לרכון כלפי מטה להשגת תנוחה אווירודינאמית.
 • אופני מסלול – אופני מסלול נועדו לרכיבה בתוך אולם, רכיבה בתוך אולם היא ספורט פופולארי במדינות רבות בעולם אך אינו ידוע כל כך בישראל.
  מבחינה חיצונית אופני המסלול דומים לאופני הכביש אך הם חסרי בלמים ובעלי הילוך אחד בלבד, אופני המסלול הם בעלי שלדה קלה מאוד וצמיגיהם מנופחים ללחצים גבוהים יותר מאלו המקובלים ברכיבת כביש, מטרתם של הרוכבים בענף ספורט זה הוא לקבוע שיאי מהירות.
 • אופני הרים – אופני הרים מיועדות לרכיבה בדרכים שאינן סלולות, קיימים מספר סגנונות של אופני הרים הנבדלות אחת מהשנייה בתצורת בולמי הזעזועים המותקנים בהם, התצורה הראשונה היא בעלת שילדה בצורת יהלום בעלת בולם זעזועים קדמי והתצורה השנייה היא בעלת בולם זעזועים אחורי.
 • אופני טנדם – סוג אופניים זה מיועד לרכיבה של שני רוכבים או יותר, הרוכבים יושבים זה מאחורי זה ותורמים שניהם את הכוח להנעת האופניים, אופניים אלו מאפשרות לשלב נכים כגון עיוורים בספורט הרכיבה.
  פירוש השם טנדם הוא "זה מאחורי זה" ואכן זהו המאפיין המרכזי בבנייתם, הרוכבים ישובים זה מאחורי זה כאשר הרוכב הראשון קובע את כיוון הנסיעה בעוד שאר הרוכבים תורמים להנעת האופניים, כדי לסבר את האוזן הדגם הארוך ביותר של אופניים מסוג זה נבנה באוסטרליה וכלל שבעים וארבעה מושבים.
  אופני הטנדם בנויים מרכיבים חזקים יותר מאופניים בעלות מושב אחד מכיוון שהמשקל הפועל עליהם גבוה יותר, אופניים אלו מתאימות גם למשפחות, זוגות וחברים המעוניינים לטייל יחדיו.
  מבנה האופניים הסטנדרטי כולל שלדה, בלמים, קראנק, שרשרת, זרוע קראנק, פדלים, מסבים, קסטה, צמיגים, בולמי זעזועים, כידון, מוט כידון, מכלול ראש, בורר הילוכים וידיות מעצור.
 • אופניים חשמליים - המרוץ למציאת כלי תחבורה עירוני וזול נדמה שמעולם לא נעצר כאשר כיום מהוות האופניים החשמליות את המילה האחרונה בתחום.
  האופניים החשמליות הן כלי תחבורה קל ונוח שאינו מחייב רישיון נהיגה רשמי (עדיין קיימת הגבלה לשימוש מגיל ארבע עשרה).
  הנסיעה באופניים החשמליות היא שילוב בין רכיבה על אופניים רגילות ואופנוע, בזמן הרכיבה מסייע מנוע חשמלי לרוכב במאמץ הפידול.
  אופניים חשמליים מגיעים למהירות של עשרים וחמישה קילומטרים לשעה והן מאפשרות זמן רכיבה של מספר שעות בין טעינה לטעינה.

מחפשים אופניים?  04-8768460

צרו עימנו קשר ואנו נתאים לכם את האופניים בשבילכם!